Z biegiem czasu alternatywne, ekonomiczne rozwiązania stają się coraz bardziej popularne. Wynajem samochodów to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce kupować swojego auta, a nieraz ma potrzebę skorzystania z tego środku transportu. W 15 minut możesz dokonać formalności i na określony czas stać się posiadaczem auta, nie martwiąc się o koszty z nim związane. Ale czy to rozwiązanie rzeczywiście się opłaca?
Wynajem samochodów – dlaczego warto?
Własny samochód to udogodnienie, na które nie każdego stać. Dodatkowo koszty jego utrzymania, regularne przeglądy i paliwo często przyprawiają właściciela o zawrót głowy.
W wielkim mieście połowę czasu, który spędza się w samochodzie, przeznacza się na stanie w korkach. Zniechęca to w dużej mierze do posiadania tego środka transportu. Mimo mniejszej wygody decydujemy się często na jazdę tramwajem lub w okresie letnim – rowerem. Jest to szybszy sposób na dostanie się do celu w godzinach szczytu. Istnieją jednak okoliczności, w którym samochód okazuje się niezbędny. Dla tych, którzy nie chcą posiadać własnego auta i inwestować w niego cały czas pieniądze, istnieje rozwiązanie w postaci wynajmu samochodów.
Jakie są warunki wynajmu samochodów w wypożyczalni?
Każda wypożyczalnia samochodów posiada regulamin, który określa warunki wynajmu pojazdu. Jednym z aspektów, na który należy zwrócić uwagę to minimalny wiek kierowcy lub czas posiadania przez niego prawa jazdy. W zależności od miejsca, widełki te mogą się różnić. Przeważnie wymaga się od wynajmującego rocznego stażu za kółkiem. Wiek kierowcy uzależniony jest również od klasy auta, które zostanie mu przydzielone.
Nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą dokumentów takich jak prawo jazdy oraz dokumentu tożsamości w postaci dowodu lub paszportu. Przy wynajmie auta trzeba również być w posiadaniu karty kredytowej.
Kaucja, którą należy wpłacić przed skorzystaniem z usług wypożyczalni, jest równowartością kosztów wypożyczenia oraz pełnego baku paliwa. Do ceny wynajmu należy również doliczyć niekiedy opłatę przygotowawczą w wysokości 50 zł, która naliczana jest jednorazowo, bez względu na okres wynajmu.
Wynajem samochodów dostawczych
Niekiedy nasz samochód okazuje się za mały, aby przewieźć określoną liczbę rzeczy. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wynajmu samochodów dostawczych. Do prowadzenia tego auta wystarczy prawo jazdy kategorii B.
Samochód dostawczy sprawdzi się doskonale w przypadku transportu mebli, urządzeń elektronicznych czy innych, większych ładunków. Przeprowadzka stanie się łatwa i przyjemna, unikniemy również robienia niepotrzebnie kilku kursów, dzięki czemu zaoszczędzimy sporą ilość czasu.
Wynajem samochodów luksusowych
Oprócz tradycyjnych aut ze średniej półki cenowej w ofercie wypożyczalni znajdziemy również wynajem samochodów luksusowych. Posiadają one szeroki wybór pojazdów, w skład których wchodzą między innymi klasyczne limuzyny, najnowsze modele suvów czy nawet sportowe bolidy.
Z takiego rozwiązania mogą korzystać na przykład uczestnicy wieczorów panieńskich i kawalerskich. Tego typu auta będą również idealne podczas uroczystości zaślubin. Wprowadzą odrobinę luksusu i sprawią, że tak wyjątkowy dzień stanie się jeszcze bardziej magiczny.
Przeczytaj także: Wynajem busa 9-osobowego – idealne rozwiązanie na rodzinne wczasy za granicą