Wynajem busa 9-osobowego – idealne rozwiązanie na rodzinne wczasy za granicą

Przed nami długo wyczekiwany okres wakacyjny, a wraz z nim planowany od dawna urlop z rodziną. To najlepsza okazja do zorganizowania zagranicznego wyjazdu i co za tym idzie – do zetknięcia się z zupełnie nowymi, nieznanymi dotąd kulturami. Jeżeli wybierasz się na rodzinne wczasy w licznym gronie, doskonałym rozwiązaniem może okazać się wynajem busa 9-osobowego, który zdecydowanie ułatwi Ci podróż i pozwoli dotrzeć do wielu wyjątkowych i inspirujących miejsc. O czym warto pamiętać wynajmując busa na rodzinne wczasy za granicą?

Wynajem busa 9-osobowego na wakacyjną podróż – dlaczego warto?

Zagraniczny wyjazd rodzinny w licznym gronie osób niesie ze sobą problem przede wszystkim z transportem. Trudno o sprawny, ekonomiczny i komfortowy przewóz kilku osób i bagaży, jeśli w grę wchodzi zwykły samochód osobowy. Nie każdy pojazd posiada zresztą duży bagażnik, a podróż pięciu osób w niewielkim samochodzie jest z reguły bardzo męcząca, zwłaszcza jeśli przed nami wiele godzin jazdy. Problem ten można oczywiście rozwiązać decydując się na wynajem busa na wakacje.

Podróżowanie wynajętym busem niesie ze sobą szereg korzyści, do których zaliczyć można z całą pewnością te, związane przede wszystkim z kwestią finansową. Dzieląc koszty wynajmu pomiędzy 9 osób, można naprawdę sporo zaoszczędzić w porównaniu do podróżowania kilkoma samochodami lub korzystania z mało komfortowej i niekiedy bardzo drogiej komunikacji miejskiej. Wynajem busa daje nam możliwość dotarcia do dowolnego miejsca w znacznie bardziej komfortowych warunkach, niż ma to miejsce w przypadku samochodu osobowego. W 9-osobowym busie możemy liczyć na dużo wolnego miejsca, które chętnie przeznaczymy nie tylko na podstawowy bagaż, ale również na liczne, dodatkowe udogodnienia takie jak sprzęt turystyczny czy sportowy.

Wynajem busa 9-osobowego to gwarancja nie tylko komfortowego, ale również bezpiecznego podróżowania ośmiu pasażerów oraz kierowcy, który nie musi posiadać do tego żadnych specjalnych uprawnień. Dzięki temu po kilku godzinach jazdy jednego kierowcę może bez problemu zmienić druga osoba. Procedura wynajmu jest w tym przypadku taka sama, jak przy wypożyczaniu tradycyjnego samochodu osobowego. O czym jednak należy pamiętać przy wynajmie busa na wakacje?

Wynajem busa 9-osobowego na wakacje – to warto sprawdzić

Zgodnie z polskimi przepisami prawa, do prowadzenia busów 9-osobowych wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jeżeli masz zamiar podróżować busem, który posiada od 10 do 17 miejsc, musisz pamiętać o tym, że potrzebny będzie pasażer posiadający odpowiednie do tego uprawnienia lub też wynajęty kierowca.

Zagraniczne wyjazdy i wielogodzinne trasy, w dodatku z wieloma pasażerami, wymagają niezawodnego pojazdu, który zagwarantuje Ci zarówno komfortową, jak i w pełni bezpieczną podróż. Zanim zatem zdecydujesz się na wynajem busa 9-osobowego, sprawdź dokładnie, jaki jest stan techniczny pojazdu. Skontroluj w szczególności stan opon, zorientuj się, czy wynajmowany przez Ciebie bus posiada na wyposażeniu trójkąt ostrzegawczy, zapasowe koło, gaśnicę, a także apteczkę. Jeżeli zamierzasz podróżować z dziećmi, wyposaż pojazd w bezpieczne foteliki. Dobrym rozwiązaniem okaże się również zakup pakietu ubezpieczeniowego, jeżeli nie będzie on zawarty w podstawowej ofercie wynajmu busa.

Choć własny samochód dobrze sprawdza się na krótkie wycieczki w niewielkim gronie rodzinnym, na dłuższą podróż zagraniczną zdecydowanie lepiej udać się busem. Podróż kilkoma autami w to samo miejsce wiąże się niestety z dużym kosztem i co równie ważne – z niskim komfortem jazdy. Decydując się na wynajem busa 9-osobowego można liczyć nie tylko na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy, ale także na pełną emocji i niezapomnianych przygód podróż we wspólnym gronie.

Chcesz wynająć busa 9-cio osobowego? Zobacz szczegóły oferty wynajmu.

Dodano: 18.07.2018

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!