Wynajem samochodów – kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Wynajem samochodów – kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Dawniej jedynymi opcjami korzystania z samochodu w wielu różnorodnych sytuacjach, zarówno prywatnych, jak i biznesowych, był jego zakup – to z kolei wiązało się z odłożeniem sporej ilości gotówki, wzięciem kredytu lub też skorzystaniem z popularnego leasingu. Dziś dużą popularnością cieszą się usługi związane z wynajmem samochodów. Możliwość wynajęcia dowolnego pojazdu to wielkie udogodnienie – z pewnością zgodzi się z tym każdy, kto dzięki tej usłudze szybko i sprawnie zorganizował swój urlop lub odbył podróż służbową. Z czego wynika tak znaczny wzrost zainteresowania usługami wypożyczalni samochodów? Kiedy warto korzystać z tego rodzaju usług i o czym warto pamiętać wypożyczając samochód?

Wynajem samochodu w daleką podróż – sprawdź wynajem busa 9-cio osobowego

Nie każdy z nas ma możliwość wybrania się na wycieczkę, zwłaszcza zagraniczną, własnym samochodem. W wielu sytuacjach jest to po prostu nieopłacalne. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wówczas wynajem samochodu na miejscu, już po przylocie do danego kraju. Wszelkie formalności można jednak załatwić jeszcze w Polsce, w dodatku online. Niektóre firmy oferują nawet podstawienie samochodu we wskazanej lokalizacji – wszystko odbywa się zatem niezwykle sprawnie, a co najważniejsze – niesamowicie wygodnie.

Wynajęty samochód na czas naprawy własnego pojazdu

Jeżeli Twój samochód jest w naprawie, skorzystanie z usługi wypożyczenia auta okaże się bardzo pomocne. Możesz skorzystać z opcji wynajmu krótkoterminowego, a jeśli naprawa nieco się przedłuży, wypożycz auto na kilka dni. Wynajem samochodu okaże się dobrym rozwiązaniem także wtedy, kiedy planujesz wyjazd rodzinny w dalekie strony, ale Twój własny samochód nie jest niestety w dobrym stanie technicznym.

Wynajem samochodu na ślub i inne uroczystości

Z usług wypożyczalni samochodów korzystają również pary poszukujące swojego wymarzonego auta na ślub. W ofertach wielu firm znajdziemy szeroki wybór aut – od tych najbardziej nowoczesnych aż po modele w stylu vintage. Z wynajmu samochodu coraz częściej korzystają również organizatorzy wieczorów panieńskich i kawalerskich.

Samochód zastępczy po kolizji

Jeżeli Twój samochód został uszkodzony w trakcie kolizji i wymaga naprawy z OC sprawcy, masz prawo do wynajmu auta zastępczego. Wystarczy, że zgłaszając szkodę do ubezpieczyciela, u którego sprawca wykupił polisę OC, poprosisz także o udostępnienie samochodu zastępczego lub pokrycie kosztów związanych z takim najmem. Jako osoba poszkodowana nie musisz udowadniać ubezpieczycielowi potrzeby korzystania z auta zastępczego.

O czym warto pamiętać wypożyczając samochód?

W pierwszej kolejności zorientuj się dokładnie, w jaki sposób naliczana jest opłata za wynajem samochodu. W większości przypadków spotkasz się oczywiście z naliczaniem odpowiedniej kwoty za każdą dobę wynajmu, a to oznacza, że nie masz możliwości skorzystania z opcji wynajmu na krótszy okres. Jeżeli natomiast przekroczysz 24 godziny, zapłacisz za kolejną dobę. Nie zapomnij o ustaleniu konkretnego miejsca odbioru auta. Jeżeli do danego miasta docierasz pociągiem lub autobusem, zadbaj o to, aby przygotowany do jazdy samochód czekał na Ciebie gdzieś w pobliżu. Zwróć uwagę na wyposażenie auta – niektóre opcje będą dostępne po uiszczeniu dodatkowej opłaty. Jeżeli zamierzasz podróżować z dziećmi, zadbaj o to, aby na wyposażeniu samochodu znalazły się foteliki dziecięce.

Zanim podejmiesz decyzję o wynajmie samochodu, zapoznaj się dokładnie z ofertą danej wypożyczalni. Skorzystaj z porad konsultantów, którzy z pewnością pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Dodano: 18.07.2018

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!